Rio - Depilacja laserowa w domu, zupełnie jak w salonie, ale znacznie taniej!

Cykl wzrostu włosa

Aby zrozumieć jak działa depilator Rio Laser Hair Remover należy przede wszystkim poznać typowy cykl wzrostu włosa. Mieszek włosa to struktura anatomiczna, która rozwinęła się w celu tworzenia i wypychania na zewnątrz trzonu włosa. Włos zbudowany jest z protein nazywanych kreatyną. Włosy ludzkie rosną w sposób nieprzerwany w cyklicznych fazach wzrostu i spoczynku, które nazywamy „cyklem wzrostu włosa”.

Cykl wzrostu

Cykl dzieli się na trzy fazy:

  • Anagen - faza aktywnego wzrostu,
  • Katagen – faza degradacji,
  • Telogen – faza spoczynku,

Okres wzrostu (anagen) twa od dwóch do siedmiu lat. Następuje po nim okres, w którym mieszek włosa ulega całkowitej degradacji. Następnie następuje faza spoczynku (telogen) trwająca od sześciu tygodni do sześciu miesięcy. Wypadanie włosów następuje dopiero po rozpoczęciu się kolejnej fazy wzrostu włosa (anagenu) i wówczas pojawia się nowy trzonek włosa. Statystycznie, człowiek gubi 50-100 włosów dziennie będących w fazie telogenu.

To naturalny proces wypadania włosów i to właśnie te włosy znajdujemy w wannie i na grzebieniu. Włosy tego typu odrastają. Odsetek mieszków włosowych znajdujących się w danej chwili w fazie spoczynku (telogen) jest różny w zależności od części ciała. Należy również wziąć pod uwagę fakt, iż inne czynniki wpływają na cykl wzrostu włosa i mogą powodować tymczasowe lub stałe łysienie (tzw. alopecja). Czynniki te to: leki, promieniowanie, chemioterapia, wystawienie na działanie chemikaliów, czynniki hormonalne i żywieniowe, choroba tarczycy, ogólna lub miejscowa choroba skóry, stres.

Cykl wzrostu włosa