Rio - Depilacja laserowa w domu, zupełnie jak w salonie, ale znacznie taniej!

FAQ

Jak mogę przygotować skórę do depilacja laserowej?

Laserowa depilacja nie wymaga specjalnego przygotowania skóry. Należy jedynie pamiętać, żeby skóra była czysta. Laserowa depilacja jest najbardziej skuteczna w przypadku skóry bladej, dlatego, o ile to możliwe, zalecamy unikać opalania się w świetle słonecznym, solarium oraz stosowania samoopalaczy skóry.

Jak mogę przygotować włosy do depilacja laserowej?

Najlepsze rezultaty osiąga się na włosach, które mają jedynie 1-3 mm długości. Zalecamy przystrzyżenie włosów przed zabiegiem. Można również zgolić włosy pamiętając jednak o tym, że podczas zabiegu włos musi być na tyle widoczny, aby było możliwe wycelowanie lasera w stronę korzenia włosa.

Jak będzie wyglądała skóra po zabiegu? Czy odczuję jakieś skutki uboczne?

Zwykle nie występują na skórze żadne zauważalne zmiany. Rzadko może wystąpić łagodne zaczerwienienie i opuchlizna. Objawy te ustąpią w ciągu 24 godzin. Włosy powinny wypaść w ciągu kilku dni po zabiegu.

Czy należy czegoś unikać po zabiegu depilacja laserowej?

Nie powinno wystawiać się skóry na działanie promieni słonecznych oraz głęboko jej opalać. Przed wyjściem na słońce należy użyć kremu z filtrem. Należy unikać środków do peelingu skóry oraz środków złuszczających. Ponadto należy unikać pływania w chlorowanej wodzie i brania gorących kąpieli przez okres 48 godzin. Chlor znajdujący się w wodzie może powodować swędzenie.

Czy istnieją jakieś zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie. Jest to normalne i ustąpi w ciągu 24 godzin. W celu ochłodzenia miejsca zabiegu można wówczas zastosować bezzapachowy krem łagodzący, okłady z lodu lub mokrego ręcznika. Należy dbać o to, aby miejsce zabiegu było szczególnie czyste przez okres 3 dni po zabiegu. W tym celu najlepiej jest dwa razy dziennie stosować mydło antybakteryjne. Po przeprowadzeniu zabiegu pod pachami należy unikać używania antyperspirantów przez okres 2-3 dni. Należy stosować mydło antybakteryjne.

Jak często mogę powtarzać zabiegi depilacja laserowej?

O ile mieszek włosowy i skóra znajdująca się wokół włosa nie są zaczerwienione lub obolałe i nie wykazują stanu zapalnego, zabieg można powtórzyć po 24 godzinach. Większość osób woli jednak odczekać 3-4 tygodnie między zabiegami, aby stwierdzić, które włosy wypadły oraz zidentyfikować nowo wyrastające włosy. Odstęp czasu między kolejnymi zabiegami nie ma decydującego znaczenia. Można wybrać najbardziej odpowiadający nam moment. Należy unikać nadmiernego wykonywania zabiegów na tym samym obszarze skóry. Działanie takie może skutkować zaczerwienieniem i opuchlizną. Poszczególne włosy powinny być poddawane tylko jednemu zabiegowi podczas jednej sesji.

Ilu zabiegów będę potrzebował(a)?

Laserowe usuwanie włosów zwykle przynosi stałe efekty po 6 zabiegach. Zależy to jednak od cech indywidualnych, miejsca poddawanego zabiegowi, gęstości włosów, cyklu wzrostu włosów danej osoby i koloru. Ciemne włosy wyrastające z jasnej skóry poddają się terapii najlepiej, ale zarówno ciemne jak i jasne włosy mogą wymagać przeprowadzenia kilku zabiegów, aby uzyskać długotrwałe efekty. Włosy niektórych osób mogą wymagać większej ilości zabiegów, aniżeli włosy innych ludzi. Z każdym kolejnym zabiegiem zauważalne jest stopniowe zmniejszenie grubości włosów oraz ograniczenie ich porostu w miejscu poddanym zabiegowi. Kobiety cierpiące na nadmierny porost włosów powodowany przez hormony męskiego typu zwykle wymagają dłuższej terapii.

Który obszary nie mogą być poddawane zabiegowi?

Większość włosów na ciele może być usuwane za pomocą depilatora laserowego Rio. Najczęściej są to okolice: twarzy, pach, nóg, klatki piersiowej, pleców oraz okolice bikini. NIE zalecamy stosowania lasera w celu usuwania brwi.

Czy mogę stosować depilator Rio na wrażliwej skórze?

Tak, laser oddziałuje na włos, a nie na otaczającą go skórę.

Jakie odczucia wywołuje depilacja za pomocą Rio?

Większość osób nie czuje nic, chociaż niektóre osoby mogą poczuć delikatne „ukłucie pinezką” trwające mniej niż 1 sekundę.

Czy mogę używać innych metod depilacji między zabiegami?

Depilacja laserowa wymaga obecności włosa w mieszku włosowym. Z tego powodu metody depilacji całkowicie usuwające włosy, takie jak woskowanie, używanie depilatorów elektrycznych i wyskubywanie, NIE mogą być stosowane między zabiegami. Chemiczne rozjaśnianie włosów jest również nieodpowiednie, ponieważ usuwa pigment i uniemożliwia efektywne działanie lasera. Golenie, mikrodermabrazja oraz kremy do depilacji są idealnym sposobem usuwania włosów między zabiegami.

W którą część włosa należy wycelować laser?

Bardzo istotnym jest, aby nakierować laser na cebulkę włosa. Jest to dużo łatwiejsze, gdy włosy mają jedynie 1-2 mm długości. Większość włosów wyrasta ze skóry pod kątem, a cebulka włosa nie jest umiejscowiona dokładnie w tej samej linii z podstawą włosa wystającą ponad skórę. Wycelowanie lasera jest utrudnione gdy włosy są zbyt długie. Stosowanie depilatora Rio wymaga wprawy, dlatego początkowo - zwłaszcza poddając zabiegowi trudno dostępne miejsca takie jak pachy - warto poprosić kogoś o pomoc.